arrows coin

Kantor Świnoujście

Kantor Świnoujście

Golden Kantor to firma, która przede wszystkim dba o interes klienta. Od ponad dekady zajmujemy się działalnością skup-sprzedaż walut, bacznie analizując rynek. Chcemy być coraz lepsi, dlatego nieustannie się rozwijamy. Służymy fachową poradą i mamy najkorzystniejsze warunki współpracy.

Wymiana walut

W kantorze jest dużo korzystniejsza od wymiany w banku, bo w takiej instytucji finansowej marża jest dużo wyższa. Rozbieżności wynikają z priorytetów, dla banków wymiana walut to dodatkowa działalność, a kantory z tego żyją. Dlatego też to właśnie kantor będzie odpowiedniejszym miejscem dla świadomego klienta.

Kursy walut

Bywają kapryśne, przez co rzadko się utrzymują. Ponadto kursy walut mogą zależeć od kilku czynników:

Cena danej waluty wyrażona w innej walucie to kurs walutowy.

Rodzaje kursów walutowych

W klasycznym podejściu mamy podział na kursy płynne i kursy sztywne. Z czasem pojawiły się nowe, bardziej pasujące do współczesnych realiów. Należy do nich np. izba walutowa, która jest formą kursu sztywnego. Kursy mogą słabnąć, rosnąć, ale każde działanie ma odpowiadający temu termin.

Zmiany kursów

Kursy sztywne i płynne mogą mają swoje osobne nazwy na spadek i wzrost wartości waluty. Wśród kursów sztywnych zmniejszenie wartości waluty to dewaluacja, natomiast rewaluacja jest zwiększeniem wartości waluty.

Biorąc pod uwagę kursy płynne, mamy do czynienia z deprecjacją, kiedy wartość waluty maleje i aprecjacją, w przypadku wzrostu wartości waluty.

Funkcje kursu walutowego

Podstawowe:

Pozostałe:

Kiedy najlepiej wymienić walutę, żeby nie stracić?

Istotna jest cierpliwość, bo trzymając walutę w portfelu przez dłuższy czas, można trafić na taki moment, kiedy transakcja będzie bardziej opłacalna. Warto zwrócić uwagę na opinię fachowców, którzy cały czas analizują walutowe rynki międzynarodowe. Oczywiście, nigdy nie ma stu procent pewności, że coś się sprawdzi, niemniej jednak łatwiej wtedy podjąć decyzję. Warto też spojrzeć na wykresy kursów walut i sprawdzić, czy ceny mają obecnie tendencję spadkową czy wzrostową.

Dlaczego Golden Kantor?

Jesteśmy najlepszym kantorem w Świnoujściu, bo oferujemy szeroki zakres usług, dopuszczamy negocjacje cen, rezerwujemy kursy i rozliczenia przez konta bankowe. Oprócz wymiany walut kupisz i sprzedasz u nas monety bulionowe, sztabki złota oraz inne produkty inwestycyjne kolekcjonerskie, tudzież numizmaty. Gwarantujemy najwyższą jakość obsługi klienta.